KONSERVATUVARIMIZDA KATILIM BELGESİ TÖRENİ DÜZENLENDİ

 

  

 

            Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı faaliyet gösteren Konservatuvarımızın düzenlediği ücretsiz yaz kursları ‘’Katılım Belgesi’’ töreni ile sona erdi.

 

            Düzenlenen törende konuşan Tiyatro ve Konservatuvar Şube Müdürü İsmail Dikilitaş;20 Haziran’da başlattığımız ücretsiz enstrüman kurslarımızı her yıl olduğu gibi bu yıl da başarıyla tamamladık. Sanatçı nesillerin yetiştirilmesi hususunda hepimizin öncelikli görevi, çocuk ve gençlerimizi fiziksel, ruhsal, zihinsel ve sanatsal açıdan sağlıklı bireyler olarak topluma kazandırmaktır. Bu anlamda sanata ve sanatçıya her zaman destek olan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Sözlü ’ye huzurunuzda bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum’ ’dedi.

 

            9 branşta 1500 e yakın kursiyerle tamamlanan ücretsiz yaz kursumuza katılan öğrencilere de ayrıca teşekkür eden Dikilitaş ‘’Önümüzdeki dönemde bu sayıyı daha da arttırma noktasında çalışmalara devam edileceğini söyledi. Daha sonra kursta ders veren öğretim görevlilerine ve emeği geçenlere teşekkür etti. Ardından kursiyerlere ‘’Katılım Belgeleri’ ’takdim edildi.