Konservatuvarımız Türk Sanat Müziği Bölümü Yıl Sonu Konseri Gerçekleşti

 

 

 

 

 

 

Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı faaliyetlerini yürüten Adana Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Bölümünün hazırlamış olduğu yılsonu konseri, Adanalılara müzik ziyafeti sundu…

 

Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonunda gerçekleşen gecede;  Konservatuvar Sanat Müziği Bölüm Şefi Cevdet Cömertpay yönetiminde, Sadettin Kaynak ve Selahattin Pınar’ın farklı makamlardaki eserleri, Adanalılar için seslendirildi. Yoğun ilgiden mutlu olan sanatçılar, musiki severlere şölen havasında bir gece yaşattı.

 

Konser sonunda etkinliğe katılan Adanalı sanatseverlere kısa bir konuşma yapan Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro ve Konservatuvar Şube Müdürü Sayın İsmail Dikilitaş yaptığı konuşmada; sanat müziğinin kültürel değerlerimiz açısından son derece önemli olduğunu vurgulayarak, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Sözlü Bey’e verdiği destek ve güçten dolayı teşekkür etti. Gecenin sonunda emeği geçen ses ve saz sanatçılarını tebrik eden Dikilitaş, çalışmalarına ara vermeden devam edeceklerini söyledi.