Konservatuvarımız Türk Halk Müziği ve Türk Halk Oyunları Bölümü Yıl Sonu Gösterisi Gerçekleşti

 

 

 

 

 

Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı faaliyetlerini yürüten Adana Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Türk Halk Müziği ve Türk Halk Oyunları Bölümünün birlikte hazırladığı ‘’Yörelerimiz, Türkülerimiz ve Oyunlarımız’’ isimli yılsonu konseri, Adana Büyükşehir Belediyesi tiyatro salonunda sanatseverler ile buluştu.

 

Düzenlenen gecede, Konservatuvar Türk Halk Müziği Bölüm Şefi Göray Çakar yönetiminde ki ekip, Türk Halk Müziğinin birbirinden renkli ezgileriyle Adanalı sanatseverlerden büyük beğeni aldı. Yine aynı gecede,  Konservatuvar Türk Halk Oyunları Bölüm Şefi Murat İlçin yönetimindeki halk oyunları ekibi Türkiye’nin yedi bölgesinden seçilmiş birbirinden güzel oyunlarla Adanalılara görsel bir şölen yaşattı. Konser sonunda Bölüm Şefleri Göray Çakar ve Murat İlçin ’e çiçeklerini Tiyatro ve Konservatuvar Şube Müdürü İsmail Dikilitaş takdim ederken, Türk Halk Oyunları Bölümü yöre eğitmenleri V. Emre Gül ve Rıfat Arıkan’a da çiçeklerini Adana Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü İsmail Taymaz taktim etti.

 

Gecede kısa bir konuşma yapan Tiyatro ve Konservatuvar Şube Müdürü Sayın İsmail Dikilitaş; konservatuvar hocalarını bu güzel geceden dolayı tebrik ederek,  Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Sözlü Bey’in sanata verdiği değer, destek ve güçle, örnek gösterilen bir konservatuvar olduklarını söyleyerek; Adanalı sanatseverler için çalışmalarına ara vermeden devam edeceklerini belirtti.