Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı Konservatuvar, Türk Halk Müziği ve Türk Halk Oyunları Bölümünün birlikte hazırladığı ‘Cumhuriyet Bayramı Özel Gösterisi’  29 Ekim 2016 Cumartesi Günü Saat:19.00’ da  Merkez Park Amfi Tiyatro içinde sanatseverler ile buluşacak.

 

 

            Düzenlenecek gecede, Konservatuvar Türk Halk Müziği Bölüm Şefi Göray Çakar yönetiminde ki ekip, Türk Halk Müziğinin birbirinden renkli ezgileriyle Adanalı sanatseverlere müzik ziyafeti çekmek için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Aynı gecede,  Konservatuvar Türk Halk Oyunları Bölüm Şefi Murat İlçin yönetimindeki, halk oyunları ekibi, Türkiye’nin yedi bölgesinden seçilmiş birbirinden güzel oyunlarla Adanalılara görsel bir şölen yaşatacak.

 

 

Tiyatro ve Konservatuvar Şube Müdürü Sayın İsmail Dikilitaş; ‘Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Sözlü Bey’in sanata verdiği değer, destek ve güçle, örnek gösterilen bir konservatuvar haline geldiklerini belirterek; Adanalı sanatseverler için, çalışmalarına ara vermeden devam edeceklerini’ belirtti.