Adana Büyük Şehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı faaliyet gösteren konservatuvarımız Türk Sanat Müziği Bölümü Ses ve Saz Sanatçıları, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün  aramızdan ayrılışının 78. Yıldönümü dolayısıyla anma konseri düzenlendi.Yoğun ilginin olduğu programda konservatuvarımız Türk Sanat Müziği Bölümü Sanatçıları Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi.  

 

            

75.yıl Sanat Galerisinde düzenlenen programa  Adana Büyükşehir Belediyesi  Başkanı Hüseyin Sözlü,Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mete Şahin , Tiyatro ve Konservatuvar Şube Müdürü İsmail Dikilitaş ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşalar katıldı.

 

Konservatuvarımız Türk Sanat Müziği Bölümü Şefi Cevdet Cömertpay yönetiminde, Atatürk’ün severek dinlediği ;Çanakkale Türküsü,Yemen Türküsü,İzmir’in Konakları gibi bir çok eserin seslendirildiği konser davetliler  tarafından beğeni topladı.

 

Konserin sonunda Konservatuvarımız sanatçılarına çiçek takdim eden Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hüseyin Sözlü, emeği geçen herkese ve bütün katılımcılara teşekkür etti.